Cześć! Nazywam się Rafał Wenio.

Jestem tutaj po to, aby pomóc Ci uzyskać i utrzymać jak najlepsze zdrowie i sylwetkę. Chcę, aby każdy miał możliwość zdobycia potrzebnej do tego wiedzy, która jest podana w przystępny sposób.

Kiedyś mimo regularnych ćwiczeń fizycznych, moja sylwetka była daleka od oczekiwań. Ponadto co jakiś czas doznawałem kontuzji barków i kolan, które goiły się całymi tygodniami. Miałem też problemy ze snem, utrzymaniem koncentracji, trawieniem, a nawet wyglądem i kondycją skóry. Jeżeli dorzucić do tego psujące się zęby, wypadające włosy i generalnie słabe samopoczucie – można stwierdzić, że znajdowałem się na przegranej pozycji.

To wszystko utrudniało mi normalne funkcjonowanie i mogło prowadzić do poważniejszych problemów. Dlatego stwierdziłem, że muszę jak najszybciej coś zrobić.

Podejrzewałem, że przyczyną może być nieodpowiednie odżywianie i inne problemy związane ze stylem życia, więc zacząłem szukać pomocy w internecie. W tym celu sięgałem przede wszystkim po anglojęzyczne publikacje mające poparcie w źródłach naukowych.

Pewnego dnia trafiłem na wpis o szkodliwości różnych wysokoprzetworzonych produktów spożywczych.

Wówczas z niektórych postanowiłem całkiem zrezygnować na jakiś czas i zobaczyć, jak to na mnie wpłynie. Momentami ich unikanie było naprawdę trudne, bo nie ma co ukrywać – taka żywność jest bardzo smaczna.

Jednocześnie zacząłem spożywać więcej pełnowartościowych, bogatych w składniki odżywcze produktów. I wiesz co? Już po kilku dniach zauważyłem wyraźne korzyści.

Sam na sobie przekonałem się, jak duże znaczenie ma odżywianie.

Wciąż szukałem informacji, bo wiedziałem, że można osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

Teraz nie miewam już kontuzji, bez trudu utrzymuję tkankę tłuszczową na niskim poziomie, dobrze sypiam, szybciej myślę i mam lepszą koncentrację. Nie mam również żadnych problemów żołądkowo-jelitowych, skórnych, zęby mi się nie psują, włosy nie wypadają i jestem pełen energii.

Obecnie mam 36 lat (jestem z roku 1986) i ze 100-procentowym przekonaniem mogę powiedzieć, że czuję się lepiej niż wtedy, gdy miałem 18 lat.

Kiedyś starałem się jeść wszystko, ale z umiarem. Teraz wiem, że m.in. z powodu jakości współczesnego pożywienia takie podejście jest błędne.

Mówiąc krótko i konkretnie:

  1. Nie mniej ważna od różnorodności jest jakość tego, co jemy.
  2. Im wyższej jakości pożywienie, tym lepsze zdrowie i wygląd sylwetki.
  3. Poza odżywianiem znaczenie mają też różne inne czynniki.

W moich poradnikach (w formie e-booków pdf) znajdziesz informacje, jaka żywność jest wysokiej jakości, jak trenować i wiele innych związanych ze stylem życia.

Zajmuję się tą tematyką od 11 lat.

Pisanie poradników to ostatnie 2 lata intensywnej pracy.

Obecnie jestem ekspertem promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, certyfikowanym trenerem personalnym, a także certyfikowanym specjalistą dietetyki i suplementacji.


W przeciwieństwie do wielu dietetyków:

  • nie powtarzam kłamstw, a opieram się na rzetelnych źródłach i historii ewolucji (to przemysł spożywczy, farmaceutyczny i inne grupy interesów wmawiają nam, co jest zdrowe a co niezdrowe – ich zalecenia nie mają nic wspólnego ze zdrowiem, chodzi o zarabianie pieniędzy),
  • nie skupiam się na samych produktach spożywczych, ale też m.in. na stopniu ich przetworzenia,
  • nie skupiam się na pojedynczych składnikach odżywczych (co często prowadzi do błędnych wniosków), a właśnie na całych produktach spożywczych, grupach produktów i całej diecie,
  • określam jakość konkretnych produktów spożywczych w kontekście innych produktów (bez kontekstu każdą żywność można nazwać zdrową, bo każda zawiera jakieś witaminy, minerały, dostarcza energii itp., można też każdą nazwać niezdrową, bo każda zawiera jakieś szkodliwe substancje),
  • podpowiadam jak taniej kupować żywność wyższej jakości,
  • nie pomijam kwestii związanych z praktykami rolniczymi, zanieczyszczeniem środowiska i dobrostanem zwierząt,
  • przedstawiam wiedzę w sposób kompleksowy (na sukces sylwetkowy i zdrowotny składa się wiele czynników).

Dzielę się wiedzą, aby każdy mógł osiągnąć jak najlepsze zdrowie i sylwetkę. Dzięki poradnikom mogę pomagać większej liczbie osób.

Staram się, aby moje publikacje były jak najbardziej rzetelne.

 


W moich poradnikach znajdziesz linki do zewnętrznych źródeł. Wiele z nich jest w języku angielskim. Jeśli nie znasz go dobrze, to po prostu używaj Tłumacza Google. Na komputerze możesz używać np. rozszerzenia Tłumacz Google do przeglądarki Google Chrome.Jeśli chodzi o słowo „dieta” pojawiające się w niektórych moich poradnikach – potocznie jest używane nieprawidłowo, w odniesieniu do diet odchudzających. W rzeczywistości każdy jest na jakiejś diecie, bo dieta to po prostu pewien sposób odżywiania się.


 

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.